Aizvadīts gada lielākais klasisko spēkratu salidojums Rīga Retro 2017

Šī gada 19. augustā norisinājās ikgadējais starptautiskais seno spēkratu salidojums Rīga Retro, kas šogad arī bija AAK 45 gadu jubilejas pasākums.

Jau no paša rīta pie CSDD Rīgas Motormuzeja bija apskatāmi visi dalībnieki – kopskaitā gandrīz 130 auto un moto ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas un Krievijas. Plkst. 12.00 no Rīgas Motormuzeja tika dots starts parādes braucienam caur Rīgu, kas noslēdzās ar izstādi Kalpaka bulvārī. Pēc izstādes Rīgas centrā dalībnieki pa dažādiem maršrutiem devās Straupes virzienā, kur pasākums noslēdzās ar jubilejas svinībām.

Lielu skatītāju uzmanību un atzinību izpelnījās autobuss Ikarus 55 Lux, kas tik plašai publikai pēc pilnas profesionālas restaurācijas tika izrādīts pirmo reizi. Autobuss ražots 1966. gadā Ungārijā un tika lietots visā plašajā Padomju Savienībā un citās sociālisma valstīs. Arī Rīgas autobusu parka rīcībā bija šī modeļa autobusi un pārsvarā tie tika lietoti starppilsētu maršrutos, kā arī tika braukts tālākos reisos uz Ļeņingradu, Tallinu un Viļņu. Ikarus luksus modeļa autobusiem standarta komplektācijā ietilpa 32 ērtas pasažieru sēdvietas, no kurām astoņas varēja būt aprīkotas ar galdiņiem. Salona aizmugurē atradās pat neliels bāriņš. Dodoties tālākos reisos, oficiante pasažieriem pasniedza atvēsinošus dzērienus. Jāpiezīmē gan, ka PSRS no šīm “ekstrām” atteicās, nelielo bāru aizvietojot ar papildus sēdvietām. Toties padomju valstī izmantotajiem autobusiem bija sava atšķirības zīme, proti, efektīgs prožektors autobusa priekšpusē uz jumta.

Klasisko auto ēru šogad pārstāvēja kopumā 22 ekipāžas, starp atradās arī pa kādai īstai retro tehnikas „pērlei”, piemēram,  divi izcili vācu autobūves paraugi – 1941.gada sporta kabriolets Mercedes Benz 320 mod. A, kas kopumā saražots aptuveni 20 eksemplāros, un 1937.gada luksus klases kabriolets Horch 853, kas uz Latviju atvests pavisam nesen – 2016.gada pavasarī. Īpaši  jāizceļ amerikāņu 1930.gada Buick 40. Auto 1930.gadā par 10 000 latu iegādāts Buick automobiļu pārstāvniecībā Rīgā. Auto nekad nav pametis Latvijas teritoriju, un II Pasaules karu pārlaida paslēpts kādā savrupmājā Mežaparkā. 

Viskuplākā skaitā pārstāvēti pasākumā bijaYoungtimer klases automobiļi, starp kuriem īpaši jāizceļ, Mercedes Benz 300 SEL 3,5, sportiskais Porsche 911 Targa, kā arī 1966.gada Oldsmobile Toronado. Pasākumā bija iespēja redzēt arī labi zināmo padomju laika auto plejādi, kā arī senos motociklus. Senākais spēkrats pasākumā bija motosporta veterāna un AAK biedra Alfrēda Zamocka 1923.gada Oldsmobile 30A.

Foto galerija: http://www.motormuzejs.lv/index.php/par-muzeju/2016-02-10-20-06-36/foto-galerijas/event/RgaRetro2017 

Raidījuma Zebra sižets par Latvijas Antīko automobiļu klubu un tā vēsturi: https://skaties.lv/auto/iegrimstam-retro-pasaule-sogad-latvijas-antiko-automobilu-klubam-45-gadu-jubileja/ 

LNT sižets par Rīga Retro 2017: https://tvplay.skaties.lv/parraides/lnt-zinas/865773?autostart=true